FacebookTwitterПідписатися на RSS

Місто, в якому я живу /Files/images/228338_228248103856277_4447704_n.jpg

Лучеськ, Лоучеськ, Луцьк— милозвучні слова, що повертають нас у часи
сивої давнини — на острів, де зародилося мальовниче і водночас могутнє місто. Місто, що протягом своєї багатовікової історії неодноразово було ареною доленосних історичних подій. Звідси і назва міста — Лучеськ — від слова"лук", тобто "колін, вигин ріки". Інша легенда пов'язує назву з ім'ям вождя східнослов'янського племені дулібів Луки, який і започаткував стародавнє місто.
Місто – одне з найбільших на західній Україні (близько 206 тисяч мешканців).
Це місто не схоже на інші старі українські міста.Тут немає гордовитої надмірності Львова, столичного пафосу Києва або базарного шуму Хмельницького. Тут усе трохи не так - і п'янко пахне Європою. А блакитне небо над замком Любарта відбивається тисячами волошкових озер у спокійних і відкритих поглядах лучан.



/Files/images/120468.jpgТеатральний майдан

/Files/images/3304562_cc48f483.jpgОберіг міста - Микола Чудотворець

/Files/images/ornament2.png

Луцький Замок (Замок Любарта)

Побудований в основному останнім великим князем Галицько-Волинської Русі Любартом у 1340—1385 роках, він слугував резиденцією глави держави. Має три вежі: Вежа Любарта (на честь Любарта, що володів Луцьком 1340-80), Стирова або Вежа Свидригайла, й Владичева вежа, в якій розташований музей дзвонів (один з небагатьох ,а може вже і єдиний музей, де зібрано ціла колекція різноманітних дзвонів). Відреставрований 1977.
Це справді могутня фортеця. Тут все як у середньовіччі. Можна завітати до музею дзвонів, картин, стародавніх книг. Побувати у підземеллі.

/Files/images/getImage (34).jpg

Замок Любарта . Луцьк

/Files/images/ornament2.png

Свято троїцький Собор

Спочатку будівля належала бернардинцям, а споруджена у 1752-1755. На собор перебудувалася у 1877-1879 роках.

/Files/images/images.jpg

/Files/images/ornament2.png


Костел святих Апостолів Петра і Павла. Підземелля

Ходять легенди, що існували підземні лабіринти, що з'єднували Луцьк з навколишніми селами. Знаходяться ці ходи приблизно під Кафедральним собором і були вириті десь в XIV-XVIII сторіччях.
В підземеллі розташований склеп.А під час другої Світової війни, деякі місцеві переховувались у підземеллях, про це свідчить ціла родина загиблих від обвалу.

/Files/images/535d49dehg943.jpg

/Files/images/ornament2.png

Лютеранська кірха.

Лютеранська кірха побудована на початку 20ст. в стилі неоготики. Її будівництво було пов'язане з поселенням німецької колонії.

/Files/images/images (1).jpg

/Files/images/ornament2.png



Замок молодих скульпторів (Замок Голованя)

Існує в Луцьку й ще один замок. Досить давно міська влада виділила землі, на яких би діти, що займаються виготовленням скульптур, могли б виставляти свої творіння. Так у Миколи Голованя виникла ідея створити замок, який би можна було оздобити цими роботами. Хижі звірі, птахи, просто якісь істоти - тут можна знайти все. Тільки вхід до замку можна роздивлятись довгих 15-20 хвилин.

/Files/images/images (2).jpg

Будинок з химерами.

/Files/images/ornament2.png

Кiлькiсть переглядiв: 628

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.